pátek 8. července 2016

Challenge Pretty Papers 06/2016

Pro měsíc červen byla na blogu Pretty papers vyhlášena challenge na téma Námořníci, moře...prostě "navy" styl. Okamžitě jsem zajásala, naprosto dokonale se mi téma hodilo, protože zrovna pracuji mimo jiné i na dovolenkovém albu z Bulharska. Kdo by si myslel, že je letošní, uklidním ho asi informace, že dovolená proběhla minulý rok :o) Zalovila jsem tedy v hromádce fotek a při jejich prohlížení jsem se snažila si v hlavě představit jak by stránka mohla vypadat. 

Bylo to jako rána z čistého nebe, když jsem si vzala do ruky fotku, na které moji dva miláčci kráčí směrem k moři po dřevěné lávce, která nám usnadňovala chůzi přes písečnou pláž. Přesně jsem věděla, že to je ona a protože tuhle mám moc ráda, chtěla jsem nechat fotku vyniknout, rozhodla jsem se tedy fotografii dotvořit za pomoci vodního štětce a mých oblíbených akvarelových pastelek. Až když jsem na stránce začala pracovat, uvědomila jsem si, že už jsem někde něco podobného viděla, takže jsem zapátrala ve svých pinech a ejhle byla tam, má inspirace, kterou jsem uložila možná někdy minulý rok a za tu dobu už na ni úplně zapomněla. Dá se tedy říct, že jsem stránku neúmyslně liftnula, jen techniku jsem zvolila jinou.

Cool beach scrapbook layout.:

Protože jsem chtěla dodržet styl clean and simple, rozhodla jsem se dozdobit fotku pouze chrastidlem s pískem, který jsem si pro tento účel přivezla z již zmíněné dovolené, společně s mušličkami. Postup u chrastidla jsem použila stejný, jako v mém nedávném návodu. Jen na místo rýže, jsem použila písek.


Už jste si vyzkoušeli dotvořit vlastní pozadí k fotografii? Není to složité, stačí se na fotografii podívat jako na plochu plnou nejrůznějších barevných skvrn na místo abyste viděli složité objekty :o) Když to zjednoduším, nesmíte vidět strom plný listů, ale pouze shluk zelených, černých a šedých skvrnek.


A kdyby se snad někdo děsil, že jsem tímto způsobem zpracovala stránku o rozměrech 30x30cm, tak Vás uklidním. Na alba z dovolené používám svůj vlastní rozměr a to 21x21cm. Posledním tajemstvím je, že jsem na podklad požila papír pískové barvy, abych si práci co nejvíce zjednodušila. 
Doufám, že jsem Vás navnadila a už hledáte fotku, kterou byste si dotvořily.

Hezký slunečný den

Žádné komentáře:

Okomentovat