středa 13. prosince 2017

Adventní kalendáře pro letošní rok

Pořád jsem přemýšlela, jestli když už jsme v polovině cesty ke štědrému dni, má cenu ještě psát o adventních kalendářích. Ale kdo říká, že se tím musíte nechat inspirovat ještě letos, vždyť Vánoce budou i příští rok.
V letošním roce jsem se rozhodla vytvořit hned dva adventní kalendáře. Jeden pro manžela do práce a jeden pro Šimika, Rozička je na to ještě moc maličká.
Už dlouho jsem pokukovala na pinterestu po bílých domeččích osvětlených žárovičkami jako vánoční dekorace. Volba byla tedy jasná. Nastahovala jsem si šablony, nechala vytisknout na papír A3 a pustila se do vyřezávání.
DIY Tea Light Paper Houses Tutorial with FREE Printable Template
přesně takhle to u mě vypadalo, jen jsem do domečků nelepila ty barevné papíry, obrázek je z pinterestu
Po pravdě jsem litovala, že nevlastním silhouette, protože 24 domečků řezat ručně je poměrně zdlouhavá činnost. Přišlo i na sebeproklínání, zprvu mi šla práce pomalu, chtěla jsem vše vzdát, ale pak jsem zjistila, že můžu vyřezávat klidně i tři papíry najednou a náhle začalo domečků přibývat a já věřila, že to zvládnu. Skládala jsem domečky bez dna, abych pod ně mohla položit světýlka, které rozsvítí okna domečků, takže vyvstala otázka, kam se sladkostmi či malými drobnostmi. Rozhodla jsem se do domečků pod střechu vlepit něco jako půdu, která plní hned dvě funkce celý domeček zpevní a hlavně se na ní schovávají ty dobrotky.


K očíslování jednotlivých domečků mi dokonale posloužily výseky adventních číslic od Paperoamo, v současné době už ovšem nejsou k dostání.


Ptáte se, jaký jsem zvolila přístup ke sladkostem? Jednoduše, jedna polovina střechy se otvírá.


My už máme polovinu domečků prázdných a těšíme se na Ježíška. A takto vypadá celá adventní vesnička ve dne a v noci.Druhý kalendář byl mnohem jednodušší. Napadlo mě ho vytvořit, když jsem si nechávala vyvolat fotky a uviděla nabídnu na adventní kalendář s vlastní fotografií, jen cena byla celkem odrazující. Koupila jsem tedy obyčejný čokoládový, nechala si vytisknout naši fotku přesně dle rozměrů kalendáře. Chopila se pravítka a tužky, naměřila rozložení okýnek a narýsovala na papír,


ten jsem poté vyřezala, samozřejmě byla nezbytná kontrola, že okýnka sedí přesnějednotlivá okýnka jsem obkreslila podle šablony tužkou na fotku.Za pomoci černého a bílého razítkovacího polštářku a čísel ze sady razítek fráze na každý den od PA jsem na fotku natiskla podle originálu čísla.


Poté jsem pomocí pravítka a řezáku nařezala jednotlivá okýnka. Při řezání stran jsem se zastavila vždy kousek od rohu, aby zůstalo okýnko zavřené. Nachystanou fotografii jsem poté nalepila na koupený kalendář na kterém jsem předem všechna okýnka otevřela a odtrhala


a bylo hotovo.


Musím říct, že kalendář měl u manžela velký úspěch a už mlsá.


Budu ráda, když se do příštího adventu necháte inspirovat.
Hezký adventní čas a dnešní zbytek dne přeje


2 komentáře: