středa 1. listopadu 2017

"Velký" malý workshop PAPERO AMO v Uherském Hradišti 1.díl

Jak jsme se měly?

31.10.2017

Snad se holky nebudou zlobit, že jsem jejich obrázek malinko upravila.

A teď už ke kurzu, bylo to VELKÉ, tak jak už to holky umí, ale zároveň MALÉ, protože nás bylo všehovšudy i s Pavlínou, Aničkou a Peťou celkem jedenáct. 
Foto s Pavlínou
foto s Aničkou v pozadí
I když byl kurz komorní, moc jsme si to užily a myslím, že můžu mluvit za všechny zúčastněné. 

Jsem ráda, že se teď s Vámi můžu podělit o to, jak probíhala první část našeho hradišťského kurzu. Holky kvůli nám musely přešoupat nábytkem, aby nám vytvořily pracovní stůl. Na stolech na nás čekal, jak už jistě tušíte, kurzový balíček, na chlup stejný, jako ten v Praze. Koho by zajímalo, proč jsme teda nejely do Prahy, odpověď je jednoduchá, holky nás poprosily, zda bychom mohly uvolnit místo těm, které to mají do Prahy blíž :o) 

Zanechme už plků a pojďme tvořit, nebojte, přestože času bylo málo cca 2,5 hodiny neodpustily jsme si "áchání" nad krásnými papíry a všemi doplňky k nim. Našim včerejším úkolem bylo vytvořit 30tkovou stránku. Kromě stránek, které jako předlohu vytvořily Silva s Jančou (Anička nám je ukazovala na mobilu ) 

jsme měly k dispozici i inspiraci od Pavlíny, jen jsem si až teď uvědomila, že jsem si ji zapomněla vyfotit (snad to vyjde příště). Pavlína sice neměla stejné papíry jako my, ale věřte či ne v proříznuté stránce měla každý jeden lísteček podlepený zvlášť. A protože čas je neúprosný, odpustily si holky pár slov na uvítanou a po prvotních instrukcích o papírech, jako který si na co vybrat a jak postupovat při tvorbě stránky, zaznělo ono strašidelné i povzbudivé slůvko STŘIHNĚTE,
Tak já teda stříhám :o)
které  zaznělo ještě několikrát, nedá se nic dělat, ale pro začátek do toho, prostě musíte střihnout. No a pak už se začaly přiměřovat fotky, obkreslovat jednotlivé části prořezané stránky a nekompromisně stříhat do překrásných papírů. Mimochodem, kdo by měl zájem si stránku vytvořit doma, protože neměl to štěstí, být na některém z kurzů, může si úžasně prořezanou stránku koupit u holek na e-shopu. Na focení opravdu nebyl čas, ale protože Peťka nám byla k ruce,vařila nám čajíčky a kávičky, poprosila jsem ji i o pár dokumentárních fotek, konečně taky aspoň na nějaké fotce budu nejen za foťákem.


Silva snad promine, ale nezvládly jsme ani žádné selfíííí, slibuji, že se do příště polepším. Vzhledem k tomu, že nás bylo opravdu pár, chvilkama jsem měla pocit, že je slyšet jen cvakání nůžek a šrotování našich mozkových závitů nad tím, kterou ozdobu či papír použít do kterého výřezu. Čas utekl jako voda a tak je na čase začít balit,

většina z nás nestihla stránku dokončit, takže jsme si ji odnesly sebou, jako domácí úkol do příště. Některé šikulky si v průběhu tvoření stihly ještě do PL kapsy stihly zatavit flitry do hvězdy. Většinu to ovšem čeká příště společně s minialbem.  

Abych vás neošidila o tvůrčí proces, dovolím Vám nahlídnout mi přes rameno
Dokonce i z fotky slyším ty své mozkové závity, jak přemýšlím nad tím, co dál.
a omrknout, alespoň moji stránku, jak jsem zdokumentovala její proměny v průběhu tvoření v pohodlí domova. 
V tomto stavu jsem si přinesla stránku domů, čas už byl pokročilý,takže její dotvoření jsem si nechala na dnešek.

Včera jsem se zaměřovala hlavně na stříhaní vlastních ozdob.

Dneska jsem se rozhodla využít i výseků od holek.


No a mimo jiné jsem opět obkreslovala, vystřihovala a podlepovala. Musela jsem spěchat, protože jsem chtěla využít toho, že mi usnula dítko. Naštěstí už toho moc nechybí.


lístečky, lístečky a zase ty lístečky
a je to tady, nemohla jsem si odpustit fotku, přilepení posledních lístečků
Nejvyšší čas končit, vzbudila se mi kontrola a je neskutečně zvědavá, co to ta maminka tvoří.

Přikládám pár fotek, jak se to všechno krásně leskne. 


A závěrečné famfáry. Mám hotovo, domácí úkol splněn a teď už se můžu nedočkavě těšit na druhé setkání.


Pěkný den přeje


10 komentářů:

 1. Moc pěkné čtení i stránka ���� obdivuju tu trpělivost ve vystrihovani kyticek

  OdpovědětVymazat
 2. Stránku máš úžasnou! Moc se ti to povedlo. Tak snad se příště uvidíme na kurzu v Praze :). A uděláme selfie spolu :D :*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příště už snad nebudu kojit,tak se budu moct vydat do Prahy

   Vymazat
 3. Móóóc pěkně jste si to vymazlila a co ještě vyšít lístečky? Těším se na pokračování! Já si z Prahy také odvezla trošku jako polotovary a doma pomalounku dokončuji už i to album v krabičce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O vyšívání jsem uvažovala,ale to bych tvořila malinko jinak,tak už jsem to nechtěla kombinovat.

   Vymazat
 4. Ooo krasne, moc se ti to povedlo:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ouou tak to mě mrzí, že jsem tam nebyla ;( vypadá to skvěle ...Kdy bude další ?;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdy bude další,to je spíš otázka na holky z PA.

   Vymazat
 6. Všem děkuji moc za pochvalu.

  OdpovědětVymazat
 7. Anonymní19:59

  Ách.......... úžasné tvoření. MK

  OdpovědětVymazat