pondělí 15. února 2016

instagramové album 2. část

V listopadovém článku isntagramové album za pár kaček jsem se Vám pochlubila, jak si tato malá alba tvořím sama. Nedostala jsem se ovšem k tomu, jak takové album obalit, aby vypadalo, jako koupené a zároveň Vám ladilo tematicky k fotkám, které do něj budete vkládat. V dnešním článku bych Vás chtěla krok za krokem seznámit s tím, jak vytvořit pro album překrásný kabátek, přesně podle Vašeho vkusu :o)

Co budeme potřebovat:
barevné papíry podle Vašeho vkusu
širokou oboustrannou lepící pásku
kovové rožky (které jsem koupila v galanterii)
glossy accents nebo herkules
nůžky
svorky
pravítko
tužku
kleštičky


Postup:
Vybereme si papíry, budeme potřebovat na vnější přebal nějaký vzorovaný a na vnitřní jednobarevný nebo bílý klidně i strukturovaný.
Rozměry papírů jsou:

  • vnější obal: 23 x 17,5 cm 2x a pak pruh na hřbet 20-23 x 13-16 cm záleží na osobním vkusu
  • vnitřní obal: 25,5 x 13,2 cm a 14,5 x 13,2 cm
Pokud si budete chtít obalit album vlastních rozměrů, tak si naměřte papír podle alba, nezapomeňte na okraje k přehnutí nejméně 1,5cm široké.


Celé album si z vnější strany polepíme širokou oboustrannou lepicí páskou. Když budeme dávat pásku přes hřbet, musí být album zavřené.


Nachystáme si papíry na přebal, v tento moment je důležité si rozmyslet, jak bude vypadat hřbet alba, vzhledem k tomu, že na hřbetu se budou spojovat dva papíry, tak abychom spoj překryli. 


Můžeme pruh nalepit hned a přišít jej pro lepší odolnost na šicím stroji, nebo jeho okraje ozdobíme bordurovou děrovačkou a pak je jen přilepíme dodatečně, v tomto případě doporučuji glossy accent pro pevnost spojení.

V případě, že budeme mít hřbet přišitý k oběma koncům, je práce jednodušší. Odlepíme ochrannou vrstvu z pásky a album přilepíme jednou strannou doprostřed papíru tak, aby nám okolo zůstal okraj 1,5 cm široký. Poté album zavřeme. A postupně přilepíme část přes hřbet a druhou stranu alba. Pokud bychom album nechali při lepení otevřené, nedalo by se již poté zavřít nebo by se nám papír při zavírání potrhal.

V případě, že budeme hřbet lepit na závěr. Nalepíme nejprve jednu stranu alba, nezapomene, že album musí být zavřené při přehýbání části přes hřbet a poté přiložíme druhou část papíru na hřbetu a přilepíme druhou stranu. Pokud máme na papíře nesouměrný vzor, pozor na to, abychom jej nenalepili opačně než první stranu :o) Po nalepení nám zůstanou 1,5 cm široké okraje.


Tyto kraje zahneme dovnitř alba a přilepíme, nezapomeneme pěkně vypracovat rožky. Podotýkám, že postup jsem si vypracovala podle sebe, tak snad si nějaká vazačka knih nerve vlasy z hlavy nad mým postupem :o)


Když ohýbáme okraje dovnitř, musíme si dát pozor kolem kroužkové vazby, kde je potřeba papír zastřihnout co nejblíž.


Do vnitřní části alba, opět nalepíme oboustrannou lepicí pásku.


Na ni nalepíme vnitřní díly, nejprve zasuneme kratší část pod kroužky a poté teprve odlepíme ochrannou fólii z lepicí pásky. Okraje, kde se potká papír s papírem přilepíme glossy accent pro pevný spoj pojistíme vše sponkama :o)


Pokud jsme nelepili hřbet zároveň s vnější stranou, teď je čas na to jej nalepit. Polepíme jej oboustrannou lepicí páskou a okraje opět glosíkem, pracujeme rychle,protože lepidlo rychle zasychá. Přikládáme na střed hřbetu a poté zahýbáme přes okraje na přední a zadní stranu.


Posledním tečkou jsou kovové rožky, které je dobré připevnit přes hadřík, aby Vám nevznikly od kleští otisky. Nejen, že ochrání rohy alba, ale také je zamaskují, pokud se Vám nepodařily zrovna nejlépe oblepit :o) 


V železářství jsem si sehnala i rámečky na popisky, takže jsem si jím odekorovala i hřbet alba. Už se těším, až do něj začnu tvořit své narozeninové vzpomínky :o)


Snad jsem Vás nalákala a brzy si taky vyrobíte své album.

Hezký den 

Žádné komentáře:

Okomentovat